Grupy parafialne

czytaj więcej

Ogłoszenia

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 19.01-26.01.2020 r.

Dzisiejsza ofiara jest kolektą specjalną na drugi konfesjonał. Bóg zapłać za ofiarność.

 

Do soboty 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

Zapraszamy dziś na godz. 15.30 na szczególne kolędowanie. Będzie można pośpiewać kolędy razem z naszym chórem parafialnym 'Hiacyntus'. Liczymy na obecność naszych parafian.

 

W środę przed mszą wieczorną o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej relikwiach w naszym kościele a po mszy nabożeństwo do MB. Nieustającej Pomocy.

 

Za tydzień w niedzielę 26 stycznia również niecodzienne wydarzenie. Już na koniec kolędowania z samej Brennej przyjedzie do nas folklorystyczny zespół dzieci 'Mała Brenna'. Zapraszamy parafian na godz. 15.30 na ich występ w kościele. W programie kolędy i pastorałki po góralsku.

 

Również za tydzień w niedzielę 26 stycznia o godz. 9.00 msza św. po której spotkanie wszystkich grup młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w dużej sali naszego Domu Parafialnego. Obecność obowiązkowa.

 

Jest też już znany termin bierzmowania- to czwartek 21 maja. Sakramentu tego udzieli Biskup Grzegorz Olszowski.

 

To już za 1,5 tygodnia 30 stycznia rozpocznie się nowa edycja ewangelizacyjnego Kursu Alfa. Kurs będzie się odbywał w naszym Domu Parafialnym w godzinach od 19.00 do 21.00 przez 10 kolejnych czwartków z ciepłym posiłkiem, wykładem i kawą. Skorzystajmy z wyjątkowej okazji. Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów i kontakt do zapisów w gablotce.

 

W najnowszym 'Gościu' przeczytamy m. in. dlaczego należy się modlić o jedność chrześcijan, skąd się bierze i na czym polega pokój serca, raport o stanie polskiego Kościoła. Jest też 'Mały Gość Niedzielny' dla dzieci i młodzieży a w nim m. in. dodatek z zagadkami i quizami na ferie oraz plakat z Dawidem Kubackim.

 

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Alana Miśkowiec a we wtorek Grażynę Wąsala. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 12.01-19.01.2020 r.

Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta przeznaczona jest  na archidiecezję. Za tydzień pierwsza w tym roku kolekta specjalna na drugi konfesjonał. Bóg zapłać za ofiarność.

Dziś też kolęda dodatkowa od godz. 13.00.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

Ze względu na ferie zimowe msze święte we wtorek i piątek tylko rano a w  poniedziałek, środę i czwartek wieczorem.

W piątek 17 stycznia po rannej Mszy św. o godz. 8.30 zgodnie z zapowiedzią, zapraszamy na pierwsze nabożeństwo do św. Jacka w nowej formule z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ucałowaniem relikwii.  

Również w piątek na godz. 15.00 przy naszej kapliczce koronka i krótkie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Także w piątek Grupa Nowej Ewangelizacji o godz. 19.00 zaprasza do kościoła na kolejne spotkanie ze świadectwami i modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

W sobotę 18 stycznia rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

Również w sobotę 18 stycznia o 8.30, zgodnie z zapowiedzią, zapraszamy też po raz pierwszy, na modlitwy do błogosławionej Karoliny Kózkównej z ucałowaniem relikwii.

Także w sobotę o 17.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w związku z chrztami w przyszłą niedzielę.

Za tydzień w niedzielę o godz. 15.30 zapraszamy parafian na kolędowe śpiewanie z naszym chórem parafialnym 'Hiacyntus'.

Za 2 tygodnie tj. w niedzielę 26 stycznia kolejny etap przygotowania naszej młodzieży do bierzmowania. Zapraszamy ich na Mszę św. o godz. 9.00 po której spotkanie wszystkich grup w dużej sali naszego Domu Parafialnego. Obecność obowiązkowa.

W przedsionku kościoła i gablotkach można zaznajomić się z wolnymi intencjami mszalnymi na 2020 rok.

Ponawiamy zaproszenie na nową edycję ewangelizacyjnego Kursu Alfa w naszej parafii, który rozpocznie się w czwartek 30 stycznia. Będzie się odbywał w naszym Domu Parafialnym w godzinach od 19.00 do 21.00 przez 10 kolejnych czwartków z ciepłym posiłkiem, wykładem i kawą. Więcej szczegółów i kontakt do zapisów w gablotce.

W najnowszym 'Gościu' przeczytamy m. in. czym jest ideologia ekologizmu, jak wychować wierzące dziecko, dlaczego ważne jest, by zachowywać piątkowy post, czy istnieje przeznaczenie.

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Bronisława Wystyrk i Annę Szlezinger. Wieczny odpoczynek…

 

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII


Ogłoszenia duszpasterskie 05.01-12.01.2020 r.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę

Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Dzisiaj o 15.30 w naszym kościele zostaną przedstawione przez dzieci z SP23 z Niewiadomia Jasełka. Serdecznie wszystkich zapraszamy. 

Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. W tym dniu obchodzimy również Dies Episcopi- modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. To także Misyjny Dzień Dziecka. Msze św. jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby misji.

Przypominamy, że jutro w Uroczystość Trzech Króli o godz. 14.00 odbędzie się parafialny konkurs śpiewania kolęd. Dzieci mogą się jeszcze dziś zapisać.

Ostatni tydzień kolęd. Prosimy zaznajomić się z planem. Z powodu kolędy Msze święte od wtorku do piątku rano o godz. 8.00. Są wolne intencje.

Za tydzień w niedzielę kolęda dodatkowa od godz. 13.00, dla tych parafian, którzy kolędy nie mogli przyjąć w wyznaczonym czasie. Zapisy jeszcze w zakrystii lub kancelarii. 

Również za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 za kolejną rocznicę swoich urodzin dziękować będzie nasz ksiądz wikariusz Piotr Kamiński. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie grupy działające w naszej parafii ze swoimi sztandarami.

Nabożeństwo do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.30.

W najbliższy drugi piątek miesiąca zapraszamy na pierwszą w tym roku nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 19.00 zakończenie w sobotę o 8.00. Zapisy na stronie internetowej.

Zapraszamy wszystkich parafian na nową edycję ewangelizacyjnego Kursu Alfa w naszej parafii. Kurs rozpocznie się w czwartek 30 stycznia. Będzie się odbywał w naszym Domu Parafialnym w godzinach od 19.00 do 21.00 przez 10 kolejnych czwartków z ciepłym posiłkiem, wykładem i kawą. Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę zapraszamy. Więcej szczegółów i kontakt do zapisów w gablotce.

W najnowszym 'Gościu' przeczytamy: przesłanie kardynała Wyszyńskiego nadal aktualne, czy tylko katolicy będą zbawieni, dlaczego drożeje energia elektryczna.

 W  tym tygodniu pożegnaliśmy: w czwartek Adama Dąga. Wieczny odpoczynek…

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZELKIE OFIARY ZARÓWNO TE KOPERTOWE, SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE, JAK I INNE NA POTRZEBY NASZEJ PARAFII

 


Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2019-05.01.2020 r.

Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. To także święto patronalne Domowego Kościoła. Po każdej mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii.

Dziś na kolędę idzie Ks. Proboszcz ul. Pietrzkowicka od P. Seidel do P. Musiolik nr 16

Kontynuujemy dalej odwiedziny kolędowe- z wyjątkiem Sylwestra i Nowego Roku. Prosimy zaznajomić się z planem kolędy.

Pojutrze ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy wiernych na Mszę św. za parafian o godz. 18.00, po której uroczyste nabożeństwo ekspiacyjne i dziękczynne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem składanym przez proboszcza parafii.

Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w ostatnim dniu roku odmówi pobożnie i publicznie hymn: „Te Deum laudamus”.

Po nabożeństwie, które zakończy błogosławieństwo, Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony do północy. Zapraszamy wszystkich chętnych, by pobyć w ciszy z Panem Jezusem w tych ostatnich godzinach starego roku. Adorację zakończymy  uroczystym błogosławieństwem po wspólnej modlitwie z parafianami w pierwszych minutach nowego roku.

W Sylwestra na godz. 24.00 zapraszamy też tradycyjnie parafian na plac kościelny na mały pokaz fajerwerków na cześć Nowego 2020 Roku. 

Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia w Nowy Rok czyli w środę Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Odmawiając publicznie hymn do Ducha Świętego prosząc o łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku można również uzyskać- pod zwykłymi warunkami- odpust zupełny.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nie ma przewidzianej osobnej spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do spowiedzi przed Mszami świętymi.

Następny objazd chorych dopiero w 1 lutego.

Po Mszy św. wieczornej w I sobotę serdecznie zapraszamy na Kolędowy Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, który poprowadzi Odnowa w Duchu Św. z zespołem 'Vespere Cultus'

W Uroczystość Trzech Króli- tj. w poniedziałek 6 stycznia o godz. 14.30 w kościele- chcemy po raz kolejny zorganizować Parafialny Konkurs Kolęd dla dzieci z nagrodami. Prosimy rodziców o zapisywanie w zakrystii swych dzieci, które chciałyby zaprezentować swoje wokalne czy instrumentalne zdolności, byśmy mniej więcej wiedzieli ilu będzie uczestników. Zapraszamy.

Jest wolna intencja mszalna w Nowy Rok 1 stycznia o godz. 11.00.

W zakrystii jest jeszcze dla prenumeratorów czasopismo 'Miłujcie się'.

W tym roku: środa popielcowa przypadnie 26 lutego, misje parafialne przeżywać będziemy od 1-8 marca, rekolekcje szkolne 16-18 marca, Wielkanoc- 12 kwietnia, I Komunia św. przypadnie 17 maja, Boże Ciało-11 czerwca, piesza pielgrzymka do Częstochowy od 28 czerwca do 1 lipca, nasz odpust parafialny 23 sierpnia.

Podczas obrad ostatniej Rady Parafialnej zadecydowano o rezygnacji- z powodu małej frekwencji- z cotygodniowych nieszporów niedzielnych (oprócz świątecznych i odpustowych), nabożeństwo do św. Jacka zostanie przesunięte z I niedzieli miesiąca na każdy 17 dzień miesiąca (dzień wspomnienia świętego), natomiast każdego 18-tego (również w dzień wspomnienia) odmówimy po mszy modlitwy do błogosławionej Karoliny Kózkówny i ucałujemy Jej relikwie, zalecki za chorych będziemy odczytywać wraz z zaleckami za zmarłych przed Mszami św.

W  tym tygodniu pożegnaliśmy: we wigilię Augustynę Sosna. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego nowego 2020 roku!

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 22.12-29.12.2019 r.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii.

Gratulujemy naszym dzieciom- a było ich 49- którzy ani razu nie opuścili rorat za wytrwałość i piękne przygotowanie do Bożego Narodzenia. Bóg zapłać rodzicom, dziadkom, którzy z nimi przychodzili na roraty.

Paniom Bogusławie i Iwonie z 'Radoszowika' Bóg zapłać za poranne herbatki dla dzieci a samemu Stowarzyszeniu za pokrycie kosztów.

Zapraszamy dziś o godz. 15.30- na comiesięczne nabożeństwo do św. Rity przy Jej ołtarzyku.

Spowiedź przedświąteczna przed mszami świętymi. Dziś przez godzinę po Mszy od godziny 17.00 do 18.00. W poniedziałek od 8.30 do 10.00 oraz od 15.00-18.00 a w Wigilię od 8.30- 12.00 i 13.00-16.00.

We wtorek w noc wigilijną zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 23.30, które poprowadzi młodzież oazowa. Pasterka o godz. 24.00 w intencji parafian. Kolekta zebrana podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Według obowiązujących przepisów kościelnych w wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jednakże biskupi polscy zachęcają do niego ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w naszym kraju.

W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego-Tajemnica Wcielenia Syna Bożego. To również termin końcowy tegorocznej Duchowej Adopcji. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy podjęli trud 9-miesięcznej modlitwy za poczęte dziecko. Zapraszamy na świąteczne nieszpory kolędowe do naszego kościoła o godz. 15.00.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W piątek święto św. Jana Apostoła. Zgodnie z tradycją w ten dzień błogosławi się wino.

W sobotę, Święto Świętych Młodzianków. Msza święta wyjątkowo ze względu na naszych najmłodszych parafian o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci bo w tym dniu mogą otrzymać specjalne błogosławieństwo.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po każdej mszy będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.

Dziś na kolędę idzie ks. wikary:. ul. Niewiadomska od P. Ochałek do P. Franecki nr 39

Dalsze odwiedziny kolędowe kontynuować będziemy po świętach czyli od piątku. Prosimy zaznajomić się z planem kolędy. Zachęcamy parafian, o ile jest to możliwe do uczestniczenia w dniu swej kolędy we Mszy św. rano by jeszcze lepiej przeżyć ten dzień, w którym z kapłanem przychodzi ze swym błogosławieństwem do naszego mieszkania sam Bóg.

Już dziś składamy serdeczne 'Bóg zapłać' wszystkim parafianom, którzy w tym mijającym tygodniu pracowali przy naszym kościele i jego otoczeniu. Bóg zapłać za przywiezienie choinek, zamontowanie lampek i ozdób oraz inne prace przy stajence i wystroju Bożonarodzeniowym. Drugi raz z rzędu mamy stajenkę nad ołtarzem. Podziękowania dla Pana Kościelnego Dariusza Kuczery i Marka Czempika, Mateusza Siernego, Adama Budzyńskiego, Sławomira Bisgwa, Marcina Skwierza, Marka i Dawida Zawisz, Rycerzom Kolumba a także ministrantom. Podziękowania dla Pań: gospodyń Danut, kwiaciarce Katarzynie i sprzątającej Gabrieli i Wioletcie. Jeszcze raz- Wielkie Bóg zapłać!

Informacja do dzieci, że dziś po Mszy o godz. 11.00 zostaną rozlosowane trzy cenne nagrody za prawidłowe rozwiązania krzyżówek ze Spektrum przez cały rok 2019. Mamy już Betlejemski ogień, który aż do Wigilii będzie płonął w naszym kościele a którego można sobie będzie zabrać i zapalić na wigilijnym stole.

Po raz ostatni już informujemy o koncercie Bożonarodzeniowym 'Betlejem w Spodku' z udziałem gwiazd polskiej i zagranicznej sceny w sobotę 28 grudnia. Bilety na to wydarzenie w zakrystii w cenie 50 złotych. Prosimy o ostateczną decyzję co do udziału do świąt.

Przypominamy, że dobrym prezentem pod choinkę może być monografia naszej parafii, którą można ciągle jeszcze nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

To też ostatnia okazja nabycia w zakrystii opłatków świątecznych oraz świec Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.  

W świątecznym Gościu Niedzielnym m. in. wywiad z Prymasem abpem Wojciechem Polakiem, siedem słów od żłóbka, jak to z narodzeniem było, sylwetka aktora Franciszka Pieczki i Jego rodziny W numerze też dodatki- List papieża Franciszka i rodzinna modlitwa wigilijna. Cena Gościa 10 zł. Jest też nowy numer Małego Gościa a w środku kostka do samodzielnego złożenia. Zapraszamy do lektury.

 


Ogłoszenia duszpasterskie 15.12-22.12.2019 r.

Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Kolekta jest przeznaczona na renowację katedry.

 

Ostatni tydzień rorat. Msze św. od poniedziałku do czwartku rano o godz. 6.30 z herbatką i małym co nieco. Zakończymy w piątek o godz. 18.00. Wtedy też rozlosujemy 3 nagrody jakie ufundował nasz parafianin dla tych, którzy ani razu nie opuścili tegorocznych rorat. Prosimy te dzieci, by przyniosły już w czwartek rano do zakrystii plansze z obrazkami, abyśmy spisali nazwiska. Pozostałe dzieci też otrzymają nagrody. Parafianinowi, który ufundował nagrodę, a który pragnął pozostać anonimowy: serdeczne Bóg zapłać!

 

Dziś na kolędę idzie ks. proboszcz: ul. Raciborska od nr 511, ul. Wspólna, ul. Raciborska do P. Pieprz nr 481. Prosimy zapoznać się z dalszymi kolędami w gablotce.

 

W poniedziałek po mszy wieczornej w kościele kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Spotkanie zespołu redakcyjnego gazetki 'Spektrum' w środę 18 grudnia na probostwie po nabożeństwie.

 

Przedświąteczny objazd chorych w czwartek 19 grudnia– chorzy z ulic po stronie kościoła i w piątek 20 grudnia – chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic. Zapisy w zakrystii.

 

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy tradycyjnie na godz. 15.00 przed kapliczkę Miłosierdzia Bożego na krótkie nabożeństwo połączone z Koronką.

 

Również w piątek 20 XII Parafialna Grupa Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich parafian o godz. 19.00 do naszego kościoła na adwentowe spotkanie z konferencją na temat rodziny i modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. W czasie spotkania będzie zapewniona opieka do dzieci w wieku od 4 lat. 

 

Zachęcamy już teraz- by uniknąć kolejek- do spowiedzi przedświątecznej przed mszami świętami.

 

W naszej gazetce 'Spektrum' znajduje się lista 7 dzieci, które udzieliły poprawnych odpowiedzi na krzyżówki z całego 2019 roku. Spośród tych dzieci- jak co roku-rozlosowane zostaną za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 -3 nagrody.

 

Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.30- nabożeństwo do św. Rity przy Jej relikwiach i ołtarzyku.

 

Przypominamy, że w sobotę 28 grudnia odbędzie się koncert Bożonarodzeniowy 'Betlejem w Spodku' z udziałem gwiazd polskiej i zagranicznej sceny. Bilety na to wydarzenie w zakrystii w cenie 50 złotych. Prosimy o ostateczną decyzję co do udziału do świąt.

 

We wtorek 17 grudnia SP nr 23 w Niewiadomiu zaprasza na kiermasz świąteczny. Szczegóły w gablotce.

 

Organizujemy w naszym Domu Parafialnym nową edycję kursu ewangelizacyjnego-Alfa. To 10 spotkań co czwartek- dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę- z ciepłym posiłkiem, wykładem i kawą w godzinach od 19.00-21.00. Rozpoczynamy 30 stycznia. Więcej szczegółów i kontakt do zapisów w gablotce.

 

W zakrystii są opłatki świąteczne duże i małe-ofiara dobrowolna oraz świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. 

 

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. Gaudete- radosne oczekiwanie na spotkanie z Jezusem, 50- lecie święceń obecnego Ojca Świętego, ubodzy w pałacu-reportaż z Watykanu, wywiad z poetą, autorem tekstów Jackiem Cyganem. Zapraszamy do lektury.


Ogłoszenia duszpasterskie 08.12-15.12.2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Ze względu na świąteczne wydatki, następna kolekta specjalna dopiero w styczniu.  

Przy wyjściu z kościoła można też złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary na te cele.

Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP- święto patronalne Dzieci Maryi. Na mszy św. o godz. 11.00 będzie miało miejsce przyjęcie nowych dziewczynek do tej grupy. Po mszy spotkanie rodziców i dzieci w salce Domu Parafialnego. W czasie tej mszy św. zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Również po Mszy o godz. 11.00 Rodziny Domowego Kościoła zapraszają parafian do wspólnego wypowiedzenia Aktu Oddania Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi.

Przypominamy też o „Godzinie łaski dla świata” o co prosiła Matka Boża, właśnie dziś w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w naszym kościele od 12.00-13.00.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożona jest  Parafialna Księga Trzeźwości do której można jeszcze wpisywać swą abstynencję od alkoholu na czas Adwentu.

Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci na msze św. roratnie od poniedziałku do czwartku rano o godz. 6.30 z herbatką i małym co nieco i w piątek wieczorem o godz. 18.00. Tak jak w tamtym roku nasz parafianin ufundował 3 nagrody, które wylosujemy spośród  dzieci, które ani razu nie opuszczą tegorocznych rorat.

Dziś na kolędę idzie ks. wikary ul. Ustronna od P. Obstój nr 3 do P. Wojtoń nr 34b

Prosimy zapoznać się z dalszymi kolędami w gablotce.

Przypominamy o zmianie kolędy parafianom z ulicy Niewiadomskiej, Krzywej i Żytniej. Kolęda-' ul. Niewiadomska od P. Szebeszczyk nr 151, ul. Krzywa, ul. Żytnia do P. Kuś nr 1', która miała się odbyć w sobotę 14 grudnia, została przeniesiona na dzień wcześniej tj. piątek 13 grudnia.

W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie lektorów i kantorów na probostwie.

W środę rano po roratach o godz. 8.00 spotkanie opłatkowe grupy Radia Maryja w salce domu parafialnego.

W piątek 13 grudnia kolejna nocna adoracja. Rozpoczęcie o godz.19.00 zakończenie w sobotę o 8.00. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub na stronie internetowej naszej parafii.

Informujemy, że ze względu na kolędę- katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych tym razem w najbliższą sobotę w kościele dopiero po mszy wieczornej (ok. 19.00).

Za tydzień w niedzielę 15.12- kolejne spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 9.00 a potem spotkanie w salkach Domu Parafialnego dla wszystkich grup czyli I-VI. Obecność obowiązkowa!

Przedświąteczny objazd chorych w czwartek 19 grudnia– chorzy z ulic po stronie kościoła i w piątek 20 grudnia – chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic. Zapisy w zakrystii.

Młodzież oazowa tak jak co roku sprzedaje piernikowe mikołaje. Można je zakupić dzisiaj po każdej Mszy. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie całorocznej działalności i letnich rekolekcji. Bóg zapłać za pomoc młodym ludziom.

Przypominamy parafianom o akcji 'Paczuszka dla maluszka'. W naszym kościele pojawiła się już choinka z papierowymi 'bombkami' z logo akcji. Parafianie zabierając 'bombkę' przynoszą artykuły chemii kosmetycznej i pieluch, które zostaną zabrane przez wolontariuszy akcji dla najbliższego Domu Samotnej Matki.

Nasza archidiecezja organizuje podobnie jak w poprzednich latach koncert Bożonarodzeniowy 'Betlejem w Spodku' z udziałem gwiazd polskiej i zagranicznej sceny. Wydarzenie to jest zaplanowane w sobotę 28 grudnia o godz. 18.00. Bilety do nabycia w cenie 50 złotych w zakrystii. Ze względu na to iż do 26 grudnia trzeba niesprzedane bilety oddać prosimy o szybką decyzję.

W zakrystii można nabyć opłatki świąteczne duże i małe-ofiara dobrowolna oraz świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena świec małych 5 złotych, dużych 12 zł. Część ofiar będzie przeznaczona na cele charytatywne w naszej parafii.

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. Adwent z 'Gościem' -Pan jest blisko, o Taize we Wrocławiu, wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem, sekret domu Maryi czyli jubileusz w Loreto, tajemnicza podróż polskiego złota. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w sobotę Elfrydę Gawliczek. Wieczny odpoczynek...

 


Ogłoszenia duszpasterskie 01.12-08.12.2019 r.

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożona jest  Parafialna Księga Trzeźwości do której można wpisywać swą abstynencję od alkoholu np. na czas Adwentu.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na renowację katedry w Katowicach. Za tydzień zbiórka przed kościołem  na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Rozpoczynamy roraty, na które w sposób szczególny zapraszamy dzieci. W tym roku roraty będą od poniedziałku do czwartku rano o 6.30 a w piątek o 18.00 (wyjątkowo w tym tygodniu o 17.00). W soboty rorat nie będzie. W nagrodę za wczesne wstawanie zapraszamy dzieci po Mszy do Domu Parafialnego na herbatkę i małe co nieco. Tematem tegorocznych rorat jest Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.

Zachęcamy rodziców by zaopatrzyli swoje dzieci w lampiony, których kilka sztuk pozostało w zakrystii.

W środę 4 grudnia wspomnienie św. Barbary patronki górników. Zapraszamy górników w mundurach galowych, emerytów i rencistów górniczych wraz z rodzinami, poczty sztandarowe na Mszę św. o godz. 9.00. Chcemy wspólnie podziękować św. Barbarze za wyproszone nam łaski i prosić o opiekę, i dalsze Boże błogosławieństwo w trudnej i niebezpiecznej pracy oraz w życiu codziennym.

Stowarzyszenie 'Radoszowik' zaprasza w tym dniu 'brać górniczą' na biesiadę  do Domu Parafialnego. Obiad, kawa i ciastko(cena 30 zł). Zapisy przez telefon lub bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia.

Wczoraj rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe. Kolęda do świąt w piątki, soboty i niedziele. W tygodniu od godz. 10.00 a w niedziele o 13.00. Ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone na opłacenie naszych nowych konfesjonałów.

Ze względu na kolędy, w soboty przed wieczorną mszą św. nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Może być też problem ze spowiedzią, dlatego prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w innym czasie.

Dziś na kolędę idzie ks. Proboszcz: ul. Św. Jacka nr 67 do nr 77, ul. Radoszowska od nr 133 do nr 179a. Prosimy zapoznać się z dalszymi kolędami w gablotce.

Prosimy o uwagę parafian z ulicy Niewiadomskiej, Krzywej i Żytniej. Z powodu pewnych wydarzeń rodzinnych u ks. proboszcza, kolęda ('ul. Niewiadomska od nr 151, ul. Krzywa, ul. Żytnia do 1'), która miała się odbyć w sobotę 14 grudnia, została przeniesiona na dzień wcześniej tj. 13 grudnia. Przepraszamy za zmianę.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, i piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Dzieci szkolne a także młodzież (szczególnie bierzmowańców), zapraszamy do spowiedzi tym razem w czwartek na godz. 17.00, z tego względu, że w piątek będzie tylko jeden kapłan. W I piątek o 19.00 msza św. dla młodzieży- prosimy w sposób szczególny o obecność młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W I sobotę o 19.00 zapraszamy na Radoszowski Wieczór Uwielbienia- prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym i Zespół 'Vespere Cultus'- z błogosławieństwem lourdzkim.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy św. o godz. 11.00 Dzieci Maryi z okazji ich święta patronalnego, otrzymają medaliki. Po mszy spotkanie rodziców i dzieci w salce Domu Parafialnego.

Na prośbę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w czasie tej mszy (zamiast w I piątek) będzie miało też miejsce poświęcenie medalików dzieci. To kolejny etap przygotowania do I Komunii św.

Również w Niepokalane Poczęcie NMP, zaraz po Mszy o godz. 11.00 Rodziny Domowego Kościoła podjęły inicjatywę zawierzenia swoich rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii lub ich przedstawicieli, by zechciały dołączyć do wspólnego wypowiedzenia Aktu Oddania Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi.

Legion Maryi zaprasza parafian także w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na „Godzinę łaski dla świata” - modlitwę przed Najświętszym Sakramentem od 12.00-13.00 o którą prosiła w tym dniu i tej godzinie Maryja w objawieniu. Szczegóły można znaleźć w Internecie.

W I sobotę o 7.30 różaniec wynagradzający, msza św. z medytacją, po której w sali Domu Parafialnego spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy wszystkich członków tych grup.

Przedświąteczny objazd chorych w czwartek 19 grudnia– chorzy z ulic po stronie kościoła i w piątek 20 grudnia – chorzy z ulicy Raciborskiej (obydwie strony) + z ulic po stronie Buzowic. Zapisy w zakrystii.

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. o tym, że Pan jest blisko, o tajemnicy Eucharystii z abpem Wiktorem Skworcem, o cudzie za wstawiennictwem Fultona Sheena, o uniezależnianiu się od dostaw gazu z Rosji. Jest też nowy numer gazetki 'Spektrum' z drugą częścią kolędy. Zapraszamy do lektury.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: w poniedziałek Eryka Prochasek a w piątek Ritę Bobrzyk. Wieczny odpoczynek...


Ogłoszenia duszpasterskie 24.11-01.12.2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za 7800 zł z kolekty specjalnej sprzed tygodnia.

 

Na dzisiejszą niedzielę przenieśliśmy Dzień Muzyki Liturgicznej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych organistach a także tych, którzy wykonują muzykę i śpiew- kantorach,  scholce Dzieci Maryi, chórze parafialnym 'Hiacyntus' i zespole 'Vespere Cultus'.

 

Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. dr Wiesław Hudek- przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej. Po mszy św. pobłogosławi nasze organy i zaraz potem będzie można posłuchać koncertu organowego w wykonaniu Pana Łukasza Kurpasa- budowniczego naszych organ.

 

Dziś też Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można uzyskać odpust zupełny.

 

Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. jutro tj. w poniedziałek 25 listopada, po wieczornej mszy św. w kościele.

 

W piątek o 7.30 różaniec do 7-miu boleści NMP, a o 8.00 msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po mszy św. spotkanie w salce Domu Parafialnego członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy nowych członków do Apostolstwa.

 

W sobotę 30 XI rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Ze względu na ferie zimowe, które są wcześniej, kolęda w okresie przedświątecznym oprócz soboty i niedzieli będzie również w piątek. Plan pierwszej części kolędy jest wywieszony w gablotkach. Ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone na opłacenie naszych nowych konfesjonałów. Bóg zapłać.

 

Wzorem poprzednich lat prosimy jako kapłani, kogoś z trasy kolędowej-jeśli to możliwe- o transport na miejsce rozpoczęcia kolędy.

 

Już za tydzień rozpoczynamy roraty. Tym razem będą rano (oprócz piątku). W zakrystii można już zakupić lampiony adwentowe. Cena 20 złotych. Dokonując zakupu wspomagamy zarazem rodzinę wielodzietną, która te lampiony rozprowadza.

 

Fundacja Małych Stópek organizuje akcję 'Paczuszka dla maluszka'. W naszym kościele pojawi się niebawem choinka przyozdobiona papierowymi 'bombkami' z logo akcji. Zainteresowani pomocą parafianie zabierając 'bombkę' przynoszą artykuły chemii kosmetycznej i pieluch, które zostaną zabrane przez wolontariuszy akcji dla najbliższego Domu Samotnej Matki. Bóg zapłać za pomoc najmniejszym.

 

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. o łamaniu prawa do wolności religijnej w Polsce, o nawróceniu ekologicznym, nikt nie chce schizmy w kościele niemieckim, o wszechobecnej słodyczy. Dziś też w numerze dodatek-bezpłatny kalendarz na 2020 rok. Jest też Mały Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy: we wtorek Joachima Gatnar, w środę Marię Grzegorzek, w czwartek Stanisława Czempik. Wieczny odpoczynek...


Ogłoszenia duszpasterskie 17.11-24.11.2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest kolektą specjalną na nasze nowe konfesjonały, za tydzień na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary.

 

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.

 

Dziś też po mszy św. o godz. 9.00 w salkach domu parafialnego spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania - grupy I, II, IV, V, VI.

 

Również dziś po każdej mszy św. będzie można ucałować relikwie błogosławionej Karoliny Kózkówny. Jeszcze raz Bóg zapłać naszemu Parafianinowi za sprowadzenie relikwii.

 

Właśnie jutro, w poniedziałek 18 listopada przypada  w kalendarzu liturgicznym wspomnienie bł. Karoliny. Z tej okazji zapraszamy na nabożeństwo z jej relikwiami po wieczornej mszy św.

 

Niedzielę Muzyki Liturgicznej przenosimy na następną niedzielę. Za tydzień bowiem będziemy gościć w naszej parafii na mszy św. o godz. 11.00 ks. dra Wiesława Hudka, który  w archidiecezji katowickiej jest duszpasterzem organistów i środowisk twórczych oraz przewodniczącym Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej. Po mszy św. ks. Hudek pobłogosławi nasze organy i zaraz potem będzie można posłuchać koncertu organowego w wykonaniu Pana Łukasza Kurpasa- budowniczego naszych organ. Zapraszamy wszystkich parafian.

 

Ze względu na obecność na spotkaniu formacyjnym dla kapłanów ks. proboszcza, spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zostało przeniesione na następny poniedziałek czyli 25 listopada, po wieczornej mszy św. w kościele.

 

We wtorek po wieczornej mszy św. w salce domu parafialnego katecheza dla dorosłych. To zarazem spotkanie formacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Bardzo prosimy tych rodziców o obecność na tym spotkaniu.

 

W środę o 16.00 na spotkanie do salki domu parafialnego zapraszamy słuchaczy Radia Maryja i TV Trwam.

 

Również w środę po wieczornej mszy św. spotkanie na probostwie redakcji gazetki 'Spektrum'.

 

Na nabożeństwo do św. Rity przy jej relikwiach zapraszamy w piątek o godz. 17.30

 

Z pierwszą częścią odwiedzin duszpasterskich (kolędą) można się zaznajomić w gablotce.

 

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. ubodzy twarzą Boga, sekty nadal groźne, bohaterka filmu 'Nieplanowane' o swoim nawróceniu, czy w Godzinie Łaski Bóg jest bardziej łaskawy? Zapraszamy do lektury.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy w czwartek Franciszka Freiwald. Wieczny odpoczynek.